0 0

Од денес „Охрид во ЖИВО со Жанко ЗШ“ на Супер радио

Охрид, 6. мај 2019 (Super Radio) – Како дел од подготовките за новата, летна програмска шема на медиумот со најголема доверба во овој дел на државата, Супер радио од денес започна со нов програмски појас, „Охрид во ЖИВО со Жанко ЗШ“. Во рамките на емисијата „Охриде не бери гајле“, водителот Жанко ЗШ Голабоски и Dj […]

0 0

Анкета на АВМУ за првиот квартал од 2019 година: Супер радио со слушаност од 17,19% останува водечки медиум во регионот

Охрид, 15. април 2019 (ОХРИДПРЕС) – Со просечен дневен досег од 9,38% и неделен од 17,19%, Супер радио и во првиот квартал од 2019 година останува водечки медиум во својот регион и еден од најрелевантните во државата. Податоците се објавени во официјалната анкета за досегот на радиостаниците и уделот на сателитските, регионалните и локални ТВ […]

0 0

Во февруари 28 дена ќе „Ги запознаваме ретките болести“ (Фото/Видео)

Охрид, 31. јануари 2019 (Супер радио) – Со видео, аудио и текстуални пораки, кои ќе се емитуваат секојдневно во текот на месец февруари, ќе се запознаеме со 28 дијагнози за ретки болести – утре стартува кампањата „Ги запознаваме ретките болести“. Супер радио, Гордана Лолеска и здружението „Живот со предизвици“ изработија мини-проект, со комплетна тв, радио […]

0 0

Анкета на АВМУ: Супер радио број 1 и во 4-тиот квартал и останува на врвот и на годишната анкета за 2018 година

Охрид, 15. јануари 2019 (Super Radio) – Со просечен дневен досег од 7,35% и неделен од 13,24%, Супер радио и во четвртиот квартал од 2018 година останува водечка во својот регион и една од најпопуларните радио станици во Република Македонија. Податоците се објавени во официјалната анкета за досегот на радиостаниците и уделот на сателитските, регионалните и локални […]

0 0

Супер радио 26 години во ритам со Охрид

Охрид, 7. ноември 2018 – Супер радио денес го прославува 26-тиот роденден и ја продолжува приказната која започна во далечната 1992 година. – Кој имал среќа утрово да се разбуди во Охрид, може да смета дека за денес доволно постигнал во животот. Секое понатамошно инсистирање на уште нешто, би било нескромно, порачуваат од Супер радио. […]

Now On Air

Охриде не Бери Гајле

Охриде Не Бери Гајле

08:00 10:00


СУПЕР РАДИО CHARTS

Super Radio Clubbing

МАК ТОП 10

 • 1

  Бели цветови

  Каролина Гочева

 • 2

  Милион причини

  Наташа Малинкова

 • 3

  Љубов

  Гуру Харе и Тамара

 • 4

  Надеж

  Лозано

 • 5

  Кога би знаела се

  ДНК

 • 6

  Кога ме сакаш ти

  Нокаут

 • 7

  Небо Мастило (Regie Rules Rmx)

  Камелеон

 • 8

  Би те одбрал само тебе

  Александар Тарабунов

 • 9

  За сите нас

  Мартија

 • 10

  Тело за на тв

  Дупер


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background