The Shape of Water триумфира на 90-то доделување на „Оскарите“

Лос Анџелес, 5. март 2018 (Super Radio) – Филмот „Обликот на водата“ (The Shape of Water) на мексиканскиот режисер Гиљермо дел Торо триумфираше на 90. доделување на „Оскарите“ што се одржа синоќа во театарот „Долби“ во Лос Анџелес. Бајковитата романса меѓу немата девојка и рептилското суштество имаше 13 номинации, од кои освои четири вклучувајќи ги […]

Анкета на АВМУ за четвртиот квартал на 2017: Супер радио останува убедливо на врвот

Охрид, 15. јануари 2018 (Super Radio) – Со просечен дневен досег од 7,35% и неделен од 13,24%, односно со пораст од близу 3%, Супер радио и во четвртиот квартал на 2017 година останува водечка во својот регион и една од најпопуларните радио станици во Република Македонија. Податоците се објавени во официјалната анкета за досегот на радиостаниците и уделот […]

Свечената академија по повод Денот на заштитникот на Охрид, Св. Климент Охридски (ВО ЖИВО)

Охрид, 8. декември 2017 (Super radio) – Во дијамантската сала на хотелот „Инекс“ вечерва се одржува свечената академија по повод  Денот на заштитникот на Охрид, Св. Климент Охридски. Професор доктор Никола Бошале ќе го понесе највисокото општинско признание, наградата Патрон на градот – Св. Климент Охридски, додека Супер радио и проф. д-р Ангела Крстаноска – […]

25 години Супер радио во ритам со Охрид

Охрид, 7. ноември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Супер радио денес, 7-ми ноември го прославува 25-тиот роденден. Приказната започна во ноември 1992 година, веднаш по осамостојувањето на Република Македонија. Со неа растеше и се развиваше, со неа ги помина сите детски болести, со неа стигна до 25-тата година од постоењето. Во моментов програмата се емитува преку најсовремена […]

Анкета на АВМУ за третиот квартал на 2017: Супер радио убедливо на врвот!!!

Охрид, 16. октомври 2017 (Супер радио) – Со просечен дневен досег од 5,88% и неделен од 8,82%, Супер радио и во третиот квартал на 2017 година останува водечка во својот регион и една од најпопуларните радио станици во Република Македонија. Податоците се објавени во официјалната анкета за досегот на радиостаниците и уделот на сателитските, регионалните и локални […]

Стинг во Скопје направи ноќ за паметење: Ќе се видиме повторно (Фото)

Скопје, 16. октомври 2017 (Супер радио) – Благодарение на „Авалон“, Македонија полека станува место каде публиката може да ужива во концерти на врвни светски музичари. Спортскиот центар „Борис Трајковски“ (ВИП Арената), синоќа исполнет до последно место пулсираше како едно со музиката на „Англичанецот од Њујорк“. Стинг во рамките на неговата светска турнеја „57-th & 9-th“ […]

Анкета на АВМУ: Супер радио и во периодот мај-јуни 2017 година останува на врвот!!!

Охрид, 14. јули 2017 – Со просечен дневен досег од 7,35% и неделен од 13,24% или раст од над 4% во однос на изминатото мерење кај слушателите, Супер радио и во периодот мај-јуни 2017 година останува водечка во својот регион и една од најпопуларните радио станици во Република Македонија. Податоците се објавени во официјалната анкета за досегот […]

Слушајте и гледајте Супер радио и на нашиот официјален YouTube канал

Охрид, 9. јуни 2017 – Сите слушатели на Супер радио ширум светот можат да ја следат програмата на најдобрата локална радио станица во државата и преку официјалниот YouTube канал на станицата. – Посетете го нашиот канал на YouTube и можете во живо да не слушате и секако да не гледате преку две камери. Дневните емисии, […]

Анкета на АВМУ: Супер радио и во периодот јануари-април 2017 година останува на врвот!!!

Охрид, 16. мај 2017 (СУПЕР РАДИО) – Со просечен дневен досег од 4,48% и неделен од 10,45% кај слушателите, Супер радио и во периодот јануари-април 2017 година останува водечка во својот регион и една од најпопуларните радио станици во Република Македонија. Податоците се објавени во официјалната анкета за досегот на радиостаниците и уделот на сателитските, […]

Ohrid SUPERSTAR со богати награди во потрага по таленти во Охрид и Струга

Охрид, 10. февруари 2017 – Организаторите на новото Талент шоу Ohrid SUPERSTAR, денес во Bistro Corner во Охрид ја одржаа првата официјална прес конференција на која ги соопштија деталите за манифестацијата. – Започнуваме нова потрага по музичари, пејачи, глумци, бендови, стенд ап комичари, водители за Тв и Радио проекти – односно по сите во регионот […]