Хит на неделата

Двојно номинираната за годинешните Греми награди Dua Lipa веќе некое време е актуелна со „Swan Song“, насловната нумера на филмот „Alita: Battle Angel“. Продуцентот на филмот Jon Landau за медиумите ќе изјави дека „само што го видел спотот за „New Rules“, знаел дека Dual Lipa ќе биде совршена за насловната нумера“. Таа е траката која […]

„Hello Happiness“ е насловот на дванаесеттиот студиски албум на легендарната Chaka Khan, кој на пазарот треба да се најде на 15-ти овој месец. Ова е нејзин прв материјал после 2007-мата кога го издаде албумот „Funk This“. Дел од овој албум е и хитот од минатата година „Like Shugar“ со кој и официјално го најави новиот […]

Rudimental го објавија првиот сингл за оваа 2019-та година, но и нивна шеста трака од албумот во најава „Toast To Our Differences“. „Scared Of Love“ е соработка со Ray BLK и Stefflon Don и ако се цени по изведувачите и на другите траки од абумот, има изгледи тој да се најде веднаш по објавувањето на […]

На 28-ми минатиот месец британскиот диџеј Jax Jones објави нова трака на која соработува со бендот Years & Years. Траката е дел од екстендетплејката на Jax „Snack“ и е прва трака каде вокалите ги пее машко (Оlly Alexander) после „House Work“ од 2016-тата. Темата е исто така дел од листингот на вториот студиски албум „Palo […]

Лондонскиот drum’n’bass бенд Rudimental ја објави четвртата трака од новиот албум „Toast To Our Differences“. Таа е соработка со Rita Ora и доаѓа после успешните соработки со Jess Glyne, Macklemore и Dan Caplen за „These Days“, „Let Me Live“ со Anne Marie и Мr. Eazy и соработката со Tom Walker насловена „Walk Alone“. Оваа недела […]

„Limitless“ е насловот на новиот сингл на латино ѕвездата Jennifer Lopez, која е дел од саундтракот од нејзиниот нов филм- романтичната комедија „Second Act“. Моќната балада која е излезена од „работилницата“ на Sia, a на чиј видео запис Jennifer за прв пат се јавува како режисер, оваа недела на Супер радио ја вртиме како ХИТ […]

„Baby“ e шестиот сингл на Британскиот електро бенд Clean Bandit од нивниот последен студиски албум „What Is Love?“, на кој соработуваат со пејачката од Велс – Marina, и мега популарниот порториканец Luis Fonsi. Одличната комбинација на латино-поп оваа недела ја вртиме на Супер радио како ХИТ НА НЕДЕЛАТА: Clean Bandit feat. Marina & Luis Fonsi […]

После подолго време фановите на Little Mix конечно го дочекаа првиот сингл од нивниот нов студиски албум. Насловот е „Woman Like Me“ и е соработка со Nicki Minaj. Од групата ќе речат дека овој петти албум е најдобриот до сега зашто „ја покажува силата на жените“. Оваа недела на Супер радио како ХИТ НА НЕДЕЛАТА […]

Американскиот рапер Logic 2017-тата ќе ја памети како година на успехот, затоа што неговиот трет студиски албум „Everybody“ дебитираше на првата позиција на официјалнта американска листа на најпродавани албуми, а стигна и до третото место на листата на најпродавани синглови со „1-800-273-8255″. Крајот на септември го објави четвртиот студиски албум „YSIV“ и токму од него […]

Поп ѕвездата Sia има нова трака за нејзините обожаватели. Достапна преку музичката платформа на Amazon, темата со наслов „Step By Step“, е првото соло музичко парче кое го издава оваа година. Оваа цела недела на Супер радио, тоа е траката која ќе ја вртиме како Хит на неделата: Sia – „Step By Step“


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background