Swanky Tunes & LP – „Day By Day“

Руското иновативно музичко трио познати како Swanky Tunes по издавањето на синглот „Fix Me“ не запираат со изненадувањата за нивните обожаватели. По успешните настапи на Tomorrowland, Sensation White, Ultra Music Festival, Global Gathering, Electric Daisy Carnival објавуваат трака која е соработка со амриканката LP насловена како „Day By Day“. Токму неа на ден пред викенд […]

Capital Cities – „Venus & River“

Capital Cities е американско поп дуо од Лос Анџелес, Калифорнија, а се формирани во 2010-тата година. Веќе во 2011-тата благодарение на темата „Safe and Sound“ го добиваат и првиот сингл кој се пласира помеѓу најдобрите 10 во САД. 2013-тата го објавуваат првиот студиски албум „In a Tidal Wave of Mystery“, а 5 години подоцна на […]

ZAYN – „Sour Diesel“

Британецот Zayn Malik, кој на музичката сцена е позната едноставно како Zayn, го објави третиот сингл за оваа година како најава за неговиот втор студиски албум. После „Let Me“ и „Entertainer“ низ радио станиците ширум светот почнува да се врти „Sour Diesel“. Токму оваа тема на поранешниот член на бендот One Direction на Супер радио […]

Imagine Dragons – „Natural“

„Natural“ е трака на американскиот бенд Imagine Dragon, која е и официјална химна на американската колеџ рагби лига за оваа година. Ова е втор пат тие да ја имаат „заштитната тема“ за оваа лига, откако претходно во 2015-тата лигата ја имаше избрано „Roots“. Станува збор за одлична експлозивна тема, со инспирирачки текст и денес на […]

Boy George & Culture Club – „Let Somebody Love You“.

После долги дваесет години Boy George и Culture Club издаваат нов материјал, како најава за нов албум (Life) кој на пазарот треба да се појави на 26-ти октомври 2018. „Let’s Somebody Love You“ е насловот на новата трака, спакувана во еден одличен летен реге ритам. Новиот материјал е најава и за светската турнеа на која […]

Sergio T & Chris Karr feat Jasmine Knight – „Domino“

На последниот ден од оваа работна недела „подиумот на радио“ ќе го загреваме со соработката меѓу енергичните Chris Carr и Sergio T и извонредниот вокал на Jasmine Knight. Парчето музика со кои целат низ топ листите ширум светот се вика „Domino“ и токму оваа трака денес ќе ја вртиме како SUPERPLAY на Супер радио: Sergio […]

Ariana Grande – „God Is a Woman“

Позанатата американка Ariana Grande веќе го „спакува“ четвртиот студиски албум, а на пазарот треба да се појави на 17-ти август 2018. После „No Tears Left to Cry“ со кој го најави овој албумот, а со кој постигна одличен успех, доаѓа вториот сингл „Good Is a Woman“. Одличната мешавина на хип хоп, поп, трап и реге, […]

Rudimental & Major Lazer – Let Me Live (feat. Anne-Marie & Mr. Eazi)

Британскиот drum and base бенд Rudimental имаат нова трака на која соработуваат со Major Lazer и Anne-Marie и Mr Eazy кои ги позајмија вокалите за неа. Темата беше објавена на 15-ти јуни 2018 како трет сингл од третиот студиски албум во најава на Rudimental (Toast to Our Differences). Токму неа денес ја вртиме како SUPERPLAY […]

Nora En Pure – „Don’t Look Back“

Daniela Niederer e deep house продуцент и диџеј од Швајцарија, на сцената е позната како Nora En Pure, најмногу благодарение на траката од 2013-тата насловена како „Come With Me“. Во својата кариера може да се пофали со ремикси на познати теми на артисти како Faithless, Wretch 32, Klingande и Oliver Heldens. Денес на Супер радио […]

MIchael Calfan feat. Danny Dearden – „It’s Wrong“

Michael Calfan е француски диџеј и продуцент кој е добро познат во house круговите. Тој е откритие на Bob Sinclar кој во 2008-мата го најавува како еден од најветувачките артисти, а неговиот најголем музички успех е во 2014-тата со „Prelude“. Деновиве на радио станиците ширум светот почнува да се врти неговата соработка Danny Dearden и […]