SuperFresh

Page: 2

The Aces е американски алтернативен поп бенд. Формирани со во 2016-тата, како The Blue Aces, кога и го издаваат првиот сингл „Stuck“ со кој се искачуваат на 38-мата позиција на листата на најпродавани синглови во САД. Зад себе имаат еден студиски албум издаден 2018-тата („When My Heart Felt Volcanic“), а вториот албум најавено е дека […]

„Saved My Life“ е насловот на новата песна на Sia, која е објавена на 2-ри мај. Како автори на песната се потпишуваат Sia и Dua Lipa, a дел од собраните средства од продажбата ќе бидат донирани на организациите AmeriCares и CORE Response. Ова е третиот сингл на Sia за оваа година и доаѓа по саудтракот […]

Lennon Ray Louise Stella е полното име и презиме на канадската пејачка и актерка која на музичката сцена е позната како Lennon Stella. Соло кариерата ја започнува во 2018-тата, а претходно била дел од музичкото дуо Lennon & Maisy. На 24-ти април го издаде нејзиниот деби студиски албум („Three. Two. One.“) на кој се сместени […]

„Rain on Me“ е насловот на соработката меѓу мегапопуларните Lady Gaga и Ariana Grande. Песната е четврта трака од новиот, шести по ред, студиски албум на Lady Gaga и е вториот сингл од овој албум. Песната дебитираше на првата позиција на официјалната листа на најпродавани синглови во САД, со што стана петтиот сингл за Gaga, […]

Imanbek Zeikenov е полното име и презиме на најпознатиот диџеј од Казахстан, кој на музичката сцена настапува како Imanbek. Популарноста ја стекнува минатата година и тоа благодарение на ремиксот на песната „Roses“ на американскиот рапер и пејач Saint Jhn. Неговата нова песна е соработка со популарниот дански диџеј и продуцент Martin Jensen, а се вика […]

Alex Newell е американски актер и пејач, кој станува познат блaгодарение на музичката серија „Glee“ каде ја толкува улогата на Unique Adams. Има настапувано и на Бродвеј во претставата „Once on This Island“, а како музичар има соработувано со Clean Bandit, Blonde и The Knocks. На почетокот на годинава ја објави „Boy, You Can Keep […]

Jonas Brothers е американски поп рок бенд формиран во 2005-тата чија кариера започнува по нагорна линија благодарение телевизиската мрежа Disney Channel. Зад себе имаат пет студиски албуми, три албуми во живо и по еден компилациски и видео албум. На 15-ти мај истовремено објавија две нови песни – „Five More Minutes“ и „X“. На „X“ соработуваат […]

Adam George Dyment е британски диџеј, на музичката сцена познат како Duke Dumont. Иако зад себе има голем број хитови, а првиот со кој се искачи на првата позиција на официјалната листа на најпродавни синглови во Велика Британија е од 2013-тата („Need U (100%)“), привот албум го издава дури оваа година („Duality“). Денес, на ден […]

Ella McMahon е полното име и презиме на британката која на музичката сцена е позната како Ella Eyre. Нејзината кариера започнува по нагорна линија благодарение на соработката со Rudimental (во 2013-тата) за темата „Waiting All Night“, која беше прогласена за хит на годината на манифестацијата Brita Awards во 2014-тата. Зад себе има две екстендетплејки и […]

„Superstar“ е насловот на водечкиот сингл на данската поп ѕвезда Christine Milton издаден 2002-рата, кој во глобални рамки станува популарен благодарение на верзијата на британката Jamelia наредната година. Од тогаш верзии на оваа песна имаат издадено и тајванката Vivian Hsu, Bianca Ryan – победничката на првта сезона на America’s Got Talent, израелката Bianca Ryan, а […]


Super radio Ohrid – Live

Current track

Title

Artist