SuperFresh

Page: 4

Fadil El Ghoul е полното име и презиме на холандско-мароканскиот диџеј, ремиксер и продуцент, кој на музичката сцена е познат како R3HAB. Пред две години беше рангиран на 12-тата позиција на листата на диџеи според DJ Mag, а зад себе има два студиски албуми, „Trouble“ и „The Wave“. Денес на Супер радио како SUPERPLAY вртиме […]

Познатиот клубски диџеј Andreas Moss има нова трака со одличен латино ритам, зачинета со electro-pop и тоа благодарение на соработката со Sinclair. Andreas Moss е швеѓанец, кој работи и живее во САД. Најголем успех има постигнато со траката „Thinking About You“ која е стримувана повеќе од 3.2 милиони пати на Spotify. Денес на Супер радио […]

28 февруари 2020

Приказната на Bah Samba започнува со почетокот на 1996-тата година, кога Julian Bendall, Kevin Alexanda и Geoff Holroyd го формираат бендот чие име е кратенка од привите букви на презимињата на членовите. Тогаш ја издаваат „Carnival“ нивниот деби сингл со кој и официјално се појавуваат на музичката сцена. Зад себе веќе имаат 8 студиски албуми, […]

Living R е еден од најпопуларните грчки диџеи и продуценти кој веќе имал број 1 хитови низ целиот Балкан. Освен како диџеј и продуцент работи и како радиоводител, а неговата радио емисија „Last chance to dance“ се емитува на повеќе од 25 радио станици. На последната трака соработува со продуцентите Zeff и Labro, а е […]

Американката Madison Elle Beer или едноставно само Madison Beer го најави деби албумот кој треба да се појави на пазарот во текот на оваа година, а најавата ја направи преку објавување на водечкиот сингл насловен како „Good in Goodbye“. Таа станува позната, се чини, благодарение на соработката со Jax Jones и Martin Solveig за траката […]

„Get Me“ е насловот на промо синглот на Justin Bieber, од новиот студиски албум „Changes“. Објавена е замо една недела пред официјалното пуштање во продажба на неговиот петти студиски албум и на неа соработува со американката Kehlani. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме токму неа: Justin Bieber feat. Kehlani – „Get Me“. SuperPlay […]

24 февруари 2020

На 10 јануари американката Selena Gomez го објави третиот студиски албум, насловен како „Rare“. Албумот е во pop и dance стил, со мешавина на R&B, латино и електронска музика. Како трет сингл од овој албум, на денот кога и е издаден, објавена е насловната нумера која го носи истиот наслов – „Rare“. Денес на Супер […]

„Around the World (La La La La La)“ е наслов на деби синглот на германската eurodance група ATC (A Touch of Class) издадена 2000-тата, а со која стануваат светски познати и се пласираат меѓу најдобрите 20 на најважните топ листи во светот. Оваа трака добива нова верзија и тоа благодарение на познатиот холанско-марокански диџеј R3HAB. […]

„MUSIC TO BE MURDERƎD BY“ е насловот на 11-тиот студиски албум на Eminem, објавен на 17-ти јануари, без никаква претходна најава, како и албумот пред него („Kamikaze“). На него соработува со голем број познати артискти како Black Thought, Q-Tip, Juice Wrld, Ed Sheeran, Young M.A, Skylar Grey, Don Toliver, Anderson .Paak, Royce da 5’9″, Kxng […]

19 февруари 2020

„Physical“ е насловот на вториот сингл на Dual Lipa од нејзиниот втор студиски албум кој на музичкиот пазар ќе биде достапен по 3-ти април. Песната е објавена на 31 јануари и во неа се користени делови од текстот на истоимената песна на Olivia Newton-John од 1981-вата. Веднаш по објавувањето се позиционира меѓу најдобрите 20 на […]


Super radio Ohrid – Live

Current track

Title

Artist