SuperFresh

Page: 5

18 февруари 2020

Американката Halsey има нова трака насловена како „Still Learning“. Станува збор за песна која е дел од нејзииот трет студиски албум („Manic“), кој на пазарот веќе е достапен од 17-ти јануари. Нејзиното објавување доаѓа по објавувањето на сингловите „Without Me“, „Graveyard“, „Clementine“, „Finally // Beautiful Stranger“, „Suga’s Interlude“ и „You Should Be Sad“. Денес на […]

Monsta X е јужнокорејска група која е формирана 2015-тата преку специјално реално шоу насловено како „No.Mercy“. Зад себе имаат три студиски албуми на корејски јазик, два на јапонски, а оваа година го издаваат и нивниот прв студиски албум на англиски јазик, чиј наслов ќе биде „All About Luv“. Нивниот најнов сингл е соработка со колумбианецот […]

„In Your Eyes“ е насловот на новата трака на германскиот диџеј Robin Schulz, на која соработува со младата и талентирана Alida, која ги позајмува вокалите за неа. Траката претставува трето продолжение на серијата песни кои ги издаде Schulz, а насловени како „All This Love“ и „Rather Be Alone“. Токму неа на ден пред викенд на […]

Sammy Renders е полното име и презиме на холандскиот диџеј и продуцент Sam Feldt, за кој музичките критичари ќе речат дека е „модерен суперстар на house музиката“. Зад себе има еден студиски албум (2017) и две екстендетплејки, а првата трака која ја издава оваа година е насловена како „2 Hearts“. Станува збор за соработка со […]

„What a Man Gotta Do“ е насловот на водечкиот сингл од шестиот студиски албум (во најава) на Jonas Brothers. Станува збор за трака која е првото музичко парче на бендот за оваа година, а е објавена е на 17-ти јануари. Денес на Супер радио како SUPERPLАY ја вртиме токму неа: Jonas Brothers – „What a […]

Walk off the Earth е кандаски indie pop бенд познат по издавање видеа на кавери од познати песни, на кои користат специфични инструменти како што се укулеле и теремин. Зад себе веќе имаат седум студиски албуми и осум екстендет плејки. Првата трака која ја издаваат оваа година е насловена како „Lonely“ и всушност е кавер […]

7 февруари 2020

Adam George Dyment кој на музичката сцена е познат како Duke Dumont, е британски диџеј познат по хитовите „Need U (100%)“, „I Got U“, „Ocean Drive“ и „Won’t Look Back“. Зад себе има осум екстендет плејки и неколку број 1 хитови. Првото музичко парче кое го издава оваа година е насловено како „Therapy“ и токму […]

6 февруари 2020

Ella McMahon е вистинското име на младата британска пејачка која на музичката сцена е позната како Ella Eyre. Кариерата започнува да и се движи по нагорна линија благодарение на соработката со Rudimental од 2013-тата насловена како „Waiting All Night“, која се најде и на првата позиција на најпродавани синглови во Британија, а беше оваа песна […]

„Me Gusta“ е првиот сингл за оваа година на колумбијанката Shakira, на кој соработува со порториканскиот рапер Anuel AA. Објавен е на 13-ти јануари, а веќе на 4-ти февруари станува платинест во Јужна Америка. На синглот користени се семплови од песната „Sweat (A La La La La Long)“ на јамајканскиот реге бенд Inner Circle. Денес […]

4 февруари 2020

Amanda Ava Koci е вистинското име на американката со албанско потекло, која на музичката сцена е позната како Ava Max. Нејзината кариера започнува да се движи по нагорна линија по објавувањето на „Sweet But Psycho“ која се најде помеѓу најдобрите на листите на најпродавани сингови во Великa Британија, Германија, Австрија, Шведска и Нов Зеланд. На […]


Super radio Ohrid – Live

Current track

Title

Artist