SuperFresh

Page: 6

3 февруари 2020

„ALICIA“ е насловот на седмиот студиски албум на извонредната Alicia Keys, кој на пазарот ќе биде достапен по 20-ти март оваа година. Албумот доаѓа 4 годни по издавањето на „Here“, кој не помина и кој знае како успешно меѓу публиката за разлика од претходните. Албумот го најавува преку три синглови „Show Me Love“, „Time Machine“ […]

30 јануари 2020

„Yummy“ е насловот на водечкиот сингл од четвртиот студиски албум во најава на канаѓанецот Justin Bieber. Ова е негов прв сингл после три години, и веднаш по објавувањето на 3-ти јануари се позиционира на вицешампионската позиција на топ листата на најпродавани синглови во САД, а се пласира и во најдобрите пет во Австралија, Канада и […]

„Put It All on Me“ е насловот на соработката помеѓу Ed Sheeran и Ella Mail, која е дел од четвртиот студиски албум „No.6 Collaborations Project“ на Sheeran. Издадена е минатата година, а на видеото кое е објавено за неа се појавува и неговата сопруга. Денес на Супер радио како SUPЕRPLAY ја вртиме токму неа: Ed […]

„This Is Real“ е насловот на новата трака на британскиот диџеј и продуцент Jax Jones, на која соработува со познатата биританка Ella Henderson. Објавена е на 21-ви октомври како втор сингл од деби албумот на Jax Jones насловен како „Snacks (Supersize)“ и веднаш по објавувањето се позиционира на 18-тата позиција на официјалната листа на најпродавани […]

5 декември 2019

„I Feel Love“ е песна на американската пејачка Donna Summer издадена далечната 1977-ма година, како дел од нејзиниот петти студиски албум „I Remember Yesterday“. За многу кратко време станува глобален хит и важи за една од „највлијателните траки на музиката сцена“. На 1-ви ноември одличниот Sam Smith објави верзија на оваа тема најавувајќи ја како […]

Stargate е норвешко дуо кое може да се пофали дека има продуцирано музика за познати имиња како што се Michael Jackson, Mariah Carey, Lionel Richie, Jessica Simpson, Britney Spears, Beyoncé, Rihanna, Janet Jackson, Shakira, Jennifer Lopez, Mary J. Blige, Ne-Yo, Katy Perry, Coldplay, P!nk, Sia, Kylie Minogue, Justin Bieber, Khalid и многу други. На музичката […]

Американскиот диџеј и продуцент Thomas Wesley Pentz, на музичката сцена познат како Diplo има нова трака на која соработува со одличните Jonas Brothers. Насловот е „Lonely“, а е дел од десеттата екстендет плејка на Diplo чиј наслов е „Diplo Presents Thomas Wesley“, а на пазарот треба да биде достапна, според најавите, во текот на оваа […]

29 октомври 2019

Ashley Nicolette Frangipane е полното име и презиме на американската пејачка Halsey, која станува популарна благодарение на деби екстендетплејката издадена 2015-тата, насловена како „Room 93“. Истата таа година издава и деби албум („Badlands“), кој за кратко време станува платиниумски, заедно со дури четири синглови од него. На 17-ти јануари 2020 ќе го издаде третиот студиски […]

Craig Ashley David е полното име и презиме на англичанецот Craig David, кому кариерата му тргнува по нагорна линија пред точно 20 години и тоа благодарение на синглот „Re-Rewind“. Следната (2000) година го издава и првиот студиски албум насловен како „Born to Do It“, по што издава уште 6 други. Последниот 7-ми студиски албум го […]

Sheryl Crow е американска пејачка која зад себе има 11 студиски албуми, 3 албуми снимени во живо, 6 компилациски албуми, 45 синглови, 13 видео албуми и дури 57 видео записи. Има продадено повеќе од 50 милиони албуми насекаде низ светот. Последниот албум („Threads“) го издаде на 30-ти август оваа година и токму од него денес […]


Super radio Ohrid – Live

Current track

Title

Artist