12.02.2018 – Super Play на Супер радио: Taylor Swift – End Game ft. Ed Sheeran, Future

Written by on February 12, 2018

„End Game“ е трака која е дел од шестиот студиски албум „Reputation“ на Taylor Swift. На неа соработува со нејзиниот многу близок пријател Ed Sheeran и американскиот рапер Future. Критиката ќе рече дека станува збор за трака која е збир на rap и R&B звуците од 2017-тата и која веројатно ќе биде и најуспешна песна од албумот токму заради ритамот кој е толку многу едноставен што веднаш влегува во уво. Денешен SUPERPLAY на Супер Радио – Taylor Swift ft. Ed Sheeran & Future – End Game.
Се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background