12-19. 02. 2018 – Armin van Buuren feat. Conrad Sewell – Sex, Love & Water

Written by on February 12, 2018

Еден од најдобрите dj-и на сите времиња Armin Van Buuren кој ќе биде headliner на Ohrid Calling 2018 има нова трака. На неа соработува со австралијанецот Conrad Sewell кој станува познат благодарение на Kygo и синглот „Firestone”. Контурите на песната носат секси мелодија, заводлив ритам и ретро чувство . „ Sex, Love & Water “ на Armin Van Buuren feat. Conrad Sewell – овонеделен ХИТ НА НЕДЕЛАТА на Супер радио.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background