The Weeknd, Kendrick Lamar – Pray For Me

Written by on March 2, 2018

Kendrick Lamar има нова трака на која соработува со канаѓанецот Abel Makkonen Tesfaye или во светот на музиката познат како The Weeknd. Објавена е на 9-ти минатиот месец и е дел од саундтракот на филмот Black Panther: The Album. Денес како SUPER PLAY на Супер радио ви ја нудиме токму неа: Kendrick Lamar feat. The Weeknd – „Pray For Me“.

Се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background