05-12.03.2018 – Tracey Thorn – Queen

Written by on March 5, 2018

Има 55 години и е позната како еден дел од дуото Everything But The Girl. Пред само неколку дена го промовира нејзиниот петти студиски албум „Revord“. Нејзиното им е е Tracey Thorn, a за албумот ќе рече дека е храбар, „фанкерски“ и феминистички, со тоа ќе се сложат и музичките критичари. Токму од него како хит на неделата за оваа недела на Супер радио ви ја носиме темата „Queen“.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background