SYNAPSON – Hide Away (feat. Holly)

Written by on March 6, 2018

Synapson е француско Electro, Nu Disco и Deep House дуо од Франција, формирано 2009-тата година. Најголемиот успех го имаат постигнато со римејкот на траката “Djôn’maya” на пејачот која доаѓа од Буркина Фасо, Victor Démé, а која ја издаваат под насловот “Djon maya maï”. Зад себе имаат два студиски албуми, а во моментов се актуелни со трака која ја издаваат кон крајот на минатата година. На неа соработуваат со Holly, и токму неа ви ја носиме како SUPER PLAY на Супер радио за денес: Synapson feat. Holly – „Hide Away“.

Се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background