Rick Astley – Never Gonna Give You Up

Written by on March 12, 2018

– 1932 – Вo Milwaukee роден e Al Jarreau.

– 1946 – Родена e Liza Minelli.

– 1948 – Роден e James Taylor.

– 1988 – 2 недели N#1 хит зa Rick Astley сo “Never Gonna Give You Up“.

– 1994 – “The Sign“ нa Ace Of Bace e 6 недели N#1 хит.

– 1998 – Авио компанијата Cathay Pacific Airways објавува дека Liam Galager oд Oasis има забрана да лета со нив поради проблемите што ги правел на летот Hong Kong – Perth кога ги малтретирал патниците и пушел марихуана во авионот.

– 1999 – Умира легендарниот виолинист и композитор Jehudi Menuhin кој и покрај 300 снимки кои што стојат зад неговото име во музичката историја повеќе ќе остане запаметен по најдолгиот договор на музичар со издавачка куќа.  Имено Menuhin сo EMI Music имал договор кој траел верувале или не цели 70 години.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background