Portugal. The Man – Keep On

Written by on March 12, 2018

Тие се најпознатиот американски psychedelic rock бенд од Алјаска, иако во последно време нивно место на живеење е Портланд, Орегон. На 60-тото издание на Греми наградите тие победуваат во категоријата “Best Pop Duo/Group Performance” за траката „Feel It Steel“. Токму нив ви ги нудиме како SUPER PLAY на Супер радио и тоа со „парче“од нивниот осми студиски албум: Portugal.The Man – Keep On.

Се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background