12-19.03.2018 – Sigala, Paloma Faith – Lullaby

Written by on March 13, 2018

По соработката со Sigma за темата „Changing“ од 2014-тата, Paloma Faith има нова dance трака. Овојпат, таа е резултат на соработката со англискиот диџеј и продуцент Sigala. Објавена е на 23-ти февруари, а„ зборува за љубовта на еден интересен и свиен начин“ ќе рече Paloma за неа. Насловот е „Lullaby“ и токму неа ја слушаме на Супер како хит на неделата: Sigala feat. Paloma Faith – „Lullaby“

 


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background