26.03.-02.04.2018 – John Newman – Fire In Me

Written by on March 27, 2018

По издавањето на платинумскиот деби албум „Revolve“ во 2015-тата, John Newman зема заслужена пауза за да ги „наполни батериите“, но и да реши здравствен проблем. Сега се враќа на голема врата. Хит мејкерот кој го знаеме по хитовите „Feel The Love“, „Love Me Again“ и „Blame“ го објавува неговиот нов сингл „Fire In Me“. Очигледно е дека тој се враќа на голема врата, зашто оваа трака вели дека „пораснал“. Одличната, слободно кажано, класична поп химна оваа недела ја вртиме како хит на неделата на Супер радио: John Newman – „Fire In Me“.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background