Tracey Thorn – Sister

Written by on March 27, 2018

Една половина од познатото британско дуо Everything But the Girl се чини на голема врата се враќа на музичката сцена. Поп кралицата од 80-тите Tracey Thorn на 2-ри март го издава нејзиниот петти студиски албум во кариерата – „Queen“, за кој ќе рече дека пред се е „албум кој се слуша во текот на денот“. На него има трака на која соработува со Corinne Bailey Rae и токму неа ви ја носиме како SUPERPLAY на Супер радио: Tracey Thorn fеаt. Corinne Bailey Rae – „Sister“

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.

 


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background