5 Seconds of Summer – Want You Back

Written by on March 29, 2018

Австралискиот рок бенд „5 Seconds of Summer“ се подготвува да го издаде нивниот трет студиски албум. На крајот од февруари го објавуваат и водечкиот сингл „Want You Back“, со кој дополнително ја најавуваат и пролетната турнеа на бендот. За траката ќе речат дека е вистинската со која се враќаат назад на сцената пред објавувањето на албумот. Токму неа ја имаме како денешен SUPERPLAY на Супер радио: 5 Seconds of Summer – „Want You Back“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.

 


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background