Bob Dylan – Masters of War (The Avener Rework)

Written by on April 2, 2018

Педесет и пет години по издавањето на легендарната „Masters Of War“ на музичката легенда Bob Dylan, францускиот диџеј и продуцент The Avener и дава современ звук. Новите генерации сега можат да се запознаат со траката која зборува против Студената војна, преку современ електро звук. Сме ја имале и како хит на неделата, а денес ви ја носиме како SUPERPLAY на Супер радио: Bob Dylan – „Masters of War (The Avener Rework)“

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background