Kylie Minogue – Stop Me from Falling

Written by on April 10, 2018

На 6-ти април Kylie Minogue, три години по издавањето на последното студиско остварување, го издава нејзиниот четиринаесетти студиски албум „Golden“. Одлична комбинација на кантри и поп музика, или подобро кажано нешто што дефинитивно е нејзин стил- ќе речат музичките критичари. Речиси еден месец претходно, таа го објавува вториот сингл од албумот со наслов „Stop Me from Falling“ и токму него денес го имаме како SUPERPLAY на Супер радио: Kylie Monogue – „Stop Me from Falling“

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background