Dj Khaled feat. Demi Lovato – „I Believe“

Written by on April 11, 2018

DJ Khaled има нова соработка и тоа овој пат со 25 годишната Demi Lovatо. На 6-ти март за прв пат беше објавена оваа трака која е дел од саундракот за филмот „A Wrinkle in Time“ на режисерката Ava DuVernay. Станува збор за тема која е со свеж поп ритам, спакувана во еден навистина урбан звук. Токму неа ви ја носиме како SUPERPLAY на Супер радио за денес: Dj Khaled feat. Demi Lovato – „I Believe“

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background