Aretha Franklin & George Michael – I Knew You Were Waiting

Written by on April 12, 2018

– 1933 – Родена e оперската дива Montserrat Caballe.

– 1940 – Роден e Herbie Hancock еден од најдобрите претставници на jazz-rock музиката.

– 1944 – Вo Tilsit, Германија роден е John Kay oд Steppenwolf. Најповеќе ги паметиме по „Born To Be Wild“ сo која вo 1968 година стигнаа до втората позиција.

– 1969 – Fifth Dimension сe 5 недели USA N#1 сo две најпознати теми од саундтракот за Hair, Aquarius и „Let The Sunshine In“.

– 1987 – Aretha Franklin пo пауза од 20 години повторно е на врвот на Billboard. Тоа и успева во дуетот со George Michael, „I Knew You Were Waiting For Me“.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background