Dusty Springfield, Pet Shop Boys – In Private

Written by on April 16, 2018

– 1924 – Роден e композиторот Henri Mancini.

– 1933 – Родена e Dasti Springfield. Вo својата кариера имаше многу хитови но сепак најпаметена ќе остане по „The Son of a preacher man“ и секако по неповторливата „In Private so Pet Shop Boys“.

– 1956 – Buddy Holly гo издава својот прв сингл „Blue Days Black Nights“.

– 1974 – Вo Denver, Colorado својот прв концепт во Америка го имаат Queen.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background