The Knocks feat. Foster The People – „Ride Or Die“.

Written by on April 16, 2018

Електро поп дуото од Њујорк The Knoks има нова песна. „Ride Or Die“ е соработка со Mark Foster- фронтменот на indi pop бендот Foster The People. Со оваа песна тие и официјално го најавуваат нивниот албум „New York Narcotic“ кој се очекува да се најде на пазарот во текот на оваа пролет. Како денешен SUPERPLAY на Супер радио: The Knocks feat. Foster The People – „Ride Or Die“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background