Ariana Grande – „No Tears Left To Cry“

Written by on May 2, 2018

Познатата Ariana Grande го најавува нејзиниот четврти студиски албум во карирата. Водечкиот сингл од овој албум „No Tears Left To Cry“ го објавува на 20 парил 2018. На светската музичка сцена беше „пречекан“ со воодушевување, така што за многу кратко време успеа да се искачи на првата позиција во Австралија, Грција, Ирска и Норвешка, но и на второто место на официјалите листи во Германија и Велика Британија. Токму оваа тема оваа недела ја вртиме како хит на неделата на Супер радио: Ariana Grande – „No Tears Left To Cry“


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background