Eva Simons – „The One “

Written by on May 2, 2018

Eva Simons е поранешна членка на германската женска група Raffish, а во светот на музиката е позната по успешните соработки со Afrojack, The Young Professionals, R3hab и Sidney Samson, но и по соработката со will.i.am за синглот „This is Love“ од 2012-тата. Во моментов е актуелна со нејзиниот нов сингл со наслов „The One“. Токму оваа трака денес ја носиме како SUPERPLAY на Супер радио: Eva Simons – „The One “.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background