Francesco Yates – „Do You Think About Me“

Written by on May 7, 2018

Francesco Yates е роден во Торонто, а музичката кариера ја започнува на само 16 годишна возраст, кога и ја издава првата трака копродуцирана од Robin Hannibal и Pharrel Williams. 2015-тата задолжен е за вокалите на хитот „Sugar“ на Robin Schulz. На почетокот на оваа година го изадава синглот „Come Over“ и за многу кратко ја објавува и втората трака „Do You Think About Me“. Токму оваа тема ја носиме денес како SUPERPLAY на Супер радио: Francesco Yates – „Do You Think About Me“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background