Anne-Marie – „2002“

Written by on May 14, 2018

„Speak Your Mind“ е насловот на деби албумот на британката Anne-Marie, кој е сниман во периодот 2015-2017. Официјално издаден е на 27 април оваа година. На само една недела до издавањето на албумот го објавува шестиот сингл од овој албум насловен како „2002“. Tој е заедничко дело со Steve Mac, Ed Sheeran, Julia Michaels и Benjamin Levin. Оваа недела на Супер како хит на неделата ја вртиме токму таа трака: Anne-Marie – „2002“


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background