Don Diablo ft. Calum Scott – „Give Me Love“

Written by on May 28, 2018

Don Diablo по издавањето на долго очекуваниот албум „FUTURE“, продолжува со доминацијата на елктро сцената. Новиот хит е соработка со британецот кој станува популарен балгодарние на британската потрага по таленти во 2015-тата Calum Scott и го носи насловот „Give Me Love“. Токму оваа тема денес ја втриме како SUPERPLAY на Супер радио: Don Diablo feat. Calum Scott – „Give Me Love“

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background