Enrique Iglesias feat Pitbull – „Move to Miami“

Written by on May 31, 2018

Енрике се враќа назад. Така звучеа насловите на неколку од светските медиуми кои ја следат музичката сцена. На почетокот на оваа година ја објави “El Bano” со Bad Bunny, а неговата нова песна е соработка со Pitbull. Олдична, разиграна, летна, хитовска. Така ја оценуваат медиумите ширум светот. Како денешен SUPERPLAY на Супер радио: Enrique Iglesias feat Pitbull – „Move to Miami“

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background