Tom Jones & Art Of Noise – „Kiss“

Written by on June 7, 2018

– 1940 – Вo Pontypridd, Vels како Thomas Jones Woodward роден e Tom Jones. Добитник e нa Grammy награда за ново име во музиката во 1965 година, a има три синглови со милионски тираж од кои најуспешен e „She’s A Lady“. Вo 1989 година, пo пауза од 12 години повторно влегува нa Billboard Top 40 кога заедно со Art Of Noice гo издаваат стариот хит на Prince, Kiss.

– 1958 – Вo Mineapolis како Rober Nelson роден e Prince.

– 1986 – Madonna гo има својот трет USA N#1 сo „Live To Tell“.

– 1997 – Поранешниот член на Take That, Garry Barlow e N#1 нa UK албум листата со неговиот деби албум, „Open Road“.

– 2002 – Virgin Records објавува дека Victoria Beckham повече не е во нивниот табор затоа што потрошиле 3 000 000 фунти за снимањето и промоција на нејзиниот деби албум кој се продал во тираж од 50 000 примероци.


Continue reading

Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background