Sam Callahan – „Say Something“

Written by on June 7, 2018

Sam Callahan за прв пат на екраните се појавува благодрение на шоуто X-Factor од 2013-тата. По завршувањето на учеството во шоуто го формира бендот „Callahan“, кој и го напушта за да се посвети на соло кариера. „Say Something“ е новиот сингл со кој ќе се обиде да ги освои срцата на обожавателите, дотолку повеќе што ова е сингл каков што до сега нема издадено, ќе подвлечат музичките критичари. Токму оваа тема денес ја имаме како SUPERPLAY на Супер радио: Sam Callahan – „Say Something“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.

 


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background