Rita Ora featuring Cardi B, Bebe Rexha and Charli XCX – „Girls“

Written by on June 7, 2018

„Girls“ е насловот на новата песна на Rita Ora, која е соработка со уште три девојки- Cardi B, Bebe Rexha и Charli XCX. Таа е и трет сингл од вториот студиски албум на Ora, а претставува продолжение на темата „Boys“ која минaтата година ја издаде Charli XCX. За песната се крена и многу прашина во медиумите и тоа заради што дел од ЛГБТ заедницата во Америка ја оцени како лоша за нив. Токму оваа тема денес ја имаме како SUPERPLAY на Супер радио: Rita Ora featuring Cardi B, Bebe Rexha and Charli XCX – „Girls“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background