Ina Wroldsen – „Remember Me“

Written by on June 11, 2018

Норвежанката Ina Wroldsen кариерата ја започнала како дел од електропоп дуото Ask Embla, за подоцна да се посвети на пишување музика, а во последно време работи и на својата соло кариера. Има работено со имиња како The Saturdays, Shakira, Jess Glyne, Clean Bandit, Rah `n` Bone Man, James Arthur, Britni Spears и други. Како денешен SUPERPLAY на Супер радио ја имаме нејзината нова песна: Ina Wroldsen – „Remember Me“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background