OneRepublic feat. Logic – „Start Again“

Written by on June 13, 2018

Пред официјалниот старт на втората сезона од серијалот „13 Reasons Why“ на Netflix објавен е саундтракот на кој свои траки меѓу другите имаат и Selena Gomez, Khalid и OneRepublic. OneRepublic за овој саудтрак соработува со американскиот рапер и продуцент Logic. Темата го носи насловот „Start Again“ и токму неа денес ја вртиме како Superplay на Супер радио: OneRepublic feat. Logic – „Start Again“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background