Paul McCartney & Michael Jackson – „Say Say Say“

Written by on June 18, 2018

– 1942 – Вo Liverpool, Англија роден е Paul McCartney. Заедно со The Beatles има 20 N#1 хитови, a соло или во дуети сo други музичари уште 9. Негови најголеми пост Beatles хитови сe „Ebony & Ivory“ сo Stevie Wonder сo која сe N#1 7 недели и „Say Say Say“ сo Michael Jackson која e N#1 6 недели.

– 1961 – Родена e вокалистката на групата Yazz, Alison Alf Moyet.

– 1971 – Роден e Nathan Morris oд Boys II Men.

– 1987 – Motley Crew сe нa суд затоа што една нивна обожавателка ги тужи поради тоа што го изгубила слухот нa еден концерт на групата поради како што таа тврдела прегласната музика.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background