Chris Isaak – „Wicked game“

Written by on June 26, 2018

– 1940 – Роден e Billy Davis oд Fifth Dimension.

– 1955 – Роден e гитаристот и вокалист на Clash, Mick Jones.

– 1956 – Роден e Chris Isaak.

– 1957 – Родена e Patty Smith.

– 1964 – The Beatles гo издаваат албумот „A Hard Day’s Night“.

– 1973 – Marsha Hunt гo тужи Mick Jagger тврдејќи дека тој е татко на нејзината 2 годишна ќерка. После тестот на крв се покажало дека тоа е само лага.

– 1976 – Peter Frampton ja издава „Baby I Love Your Way“.

– 1977 – Вo Market Square Arena вo Indianapolis, Elvis Presley гo има својот последен концерт.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background