Jones Blue feat. Jack & Jack – „Rise“

Written by on June 26, 2018

Откако се стекнаа со голема популарност благодарение на Vines и интервјуто за радио станица во Лос Анџелес дуото од Небраска Jack & Jack имаат соработка со британскиот продуцент, диџеј, ремиксер и композитор Jones Blue. Тоа е тема која влагува во уво уште со првите вибрации. Станува збор за тема која најверојатно ќе се најде на новото албумско остварување на Jones Blue. Токму неа денес ја носиме како SUPERPLAY на Супер радио: Jones Blue feat. Jack & Jack – „Rise“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background