Rudimental feat. Shungudzo, Protoje & Hak Baker – „Tost to Our Differences“

Written by on June 28, 2018

Британскиот drum and bass бенд Rudimental и официјално го најави нивниот трет по ред студиски албум, кој треба да се појави на пазарот на 7-ми септември оваа година. Со соработката за „Tost to Our Differences“ со Shungudzo, Protoje и Hak Baker тие и официјално го најавија враќањето на сцената со нов албум по тригодипната пауза. Токму оваа тема денес ја носиме како SUPERPLAY на Супер радио: Rudimental feat. Shungudzo, Protoje & Hak Baker – „Tost to Our Differences“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background