Chromeo feat. French Montana & Stefflon Don – „Don’t Sleep“

Written by on July 27, 2018

Канадското електро-фанк дуо Chromeo, кое зад себе веќе има пет студиски албуми, на радио станиците ширум светот повторно се актуелни, овој пат со соработката со French Montana и Stefflon Don. Нивната нова тема го носи насловот „Don’t Sleep“ и токму неа денес ја вртиме како SUPERPLAY на Супер радио: Chromeo feat. French Montana & Stefflon Don – „Don’t Sleep“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background