Sean Paul feat Ellie Goulding – „Bad Love“

Written by on July 30, 2018

Ellie Goulding и Sean Paul се чини имаат одличен хит за ова лето 2018-то. Соработката е дел од проектот Mad Love the Prequel“ на Sean Paul, на кој меѓу другите соработува и со David Guetta, Becky G, Major Lazer, Migos и Dua Lipa. На почетокот на работната недела на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме: Sean Paul feat Ellie Goulding – „Bad Love“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.

 


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background