Nora En Pure – „Don’t Look Back“

Written by on August 7, 2018

Daniela
Niederer e deep house продуцент и диџеј од
Швајцарија, на сцената е позната како
Nora En Pure, најмногу благодарение на траката
од 2013-тата насловена како „Come With Me“. Во
својата кариера може да се пофали со
ремикси на познати теми на артисти како
Faithless, Wretch 32, Klingande и Oliver Heldens. Денес на
Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме нејзината
нова трака: Nora En Pure – „Don’t Look Back“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background