Rudimental & Major Lazer – Let Me Live (feat. Anne-Marie & Mr. Eazi)

Written by on August 8, 2018

Британскиот drum and base бенд Rudimental имаат нова трака на која соработуваат со Major Lazer и Anne-Marie и Mr Eazy кои ги позајмија вокалите за неа. Темата беше објавена на 15-ти јуни 2018 како трет сингл од третиот студиски албум во најава на Rudimental (Toast to Our Differences). Токму неа денес ја вртиме како SUPERPLAY на Супер радио: Rudimental & Major Lazer – Let Me Live (feat. Anne-Marie & Mr. Eazi)

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background