Ariana Grande – „God Is a Woman“

Written by on August 9, 2018

Позанатата американка Ariana Grande веќе го „спакува“ четвртиот студиски албум, а на пазарот треба да се појави на 17-ти август 2018. После „No Tears Left to Cry“ со кој го најави овој албумот, а со кој постигна одличен успех, доаѓа вториот сингл „Good Is a Woman“. Одличната мешавина на хип хоп, поп, трап и реге, веќе се покажува како одличен погодок, со оглед на тоа што на речиси на сите топ листите ширум светот е меѓу најдобрите 10. Денес на Супер радио како SUPERPLAY: Ariana Grande – „God Is a Woman“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background