Camila Cabello – „She Loves Control“

Written by on August 29, 2018

Поранешниот член на женската група Fifth Harmony – Camila Cabello на почетокот на годинава го издаде нејзиниот деби студиски албум насловен едноставно како „Camila“. Уште со објавувањето на водечкиот сингл „Crying in the Club“, а потоа и со „Havana“ почна да ги освојува високите позиции на топ листите ширум светот. Сега на ред е новиот сингл „She Loves Control“ и токму оваа трака оваа недела на Супер радио ќе ја вртиме како хит на неделата: Camila Cabello – „She Loves Control“


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background