Bugzy Malone feat. Rag ‘n’ Bone Man – „Run“

Written by on September 5, 2018

Aaron Davis е 27 годишен британски рапер, кој на сцената настапува под името Bugzy Malone. Тој е еден од најуспешните претставници на музичкиот правец grime, кој на почетокот на новиот милениум се развива во Лондон како дел од electro dance сцената. Овој август го издаде и својот прв студиски албум „B. Inspired“ и токму од него денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме соработката со Rag`n`Bone Man: Bugzy Malone feat. Rag ‘n’ Bone Man – „Run“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background