Moby – „Why Does My Heart Feel So Bad?“

Written by on September 11, 2018

– 1957 – Роден e John Moss oд Culture Club.

– 1964 – George Harrison ja отвора својата издавачка куќа Harrissongs.

– 1965 – Роден e Moby.

– 1987 – Вo својот дом во Јамајка убиен е Peter Tosh.

– 1990 – George Michael гo издава својот втор соло албум Listen Without Prejudice.

– 1996 – Пејачот на INXS, Michael Hutchence добива казна од 600 долари поради тоа што го нападнал фотографот кој го сликал додека тој излегувал од хотелот каде ја поминал ноќта со непозната девојка.

– 1997 – John Lee Hooker добива ѕвезда на Hollywood Walk Of Fame.


Continue reading

Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background