Nathan Dawe – „Cheatin’“

Written by on September 11, 2018

По освојувањето на првата позиција на iTunes Dance Chart со компилацијата „Pure Anthems“, од студиото на Nathan Dawe, британски продуцент и диџеј, доаѓа одличен сингл насловен како „Cheatin’“. Траката која ги има сите вибрации на летото, веројатно собрани од бројните настапи кои ги имаше ова лето со Tinie Tempah и Pitbull, денес ја вртиме како SUPERPLAY на Супер радио: Nathan Dawe – „Cheatin’“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background