Ina Wroldsen feat. Alok – „Favela“

Written by on September 17, 2018

Ina Wroldsen кариерата ја започнува како дел од електропоп дуото Ask Embla, но и како композитор за многу познати музичари како Shakira, Jess Glynne, Clean Bandit, Zara Larsson, Rag’n’Bone Man, Sean Paul, David Guetta, James Arthur, Britney Spears, Demi Lovato, One Direction и многу други. Нејзиниот вокал го имаат користено Sigma, Jax Jones, но и Martin Solveig. Како денешен SUPERPLAY на Супер радио ја вртиме нејзината нова трака која е соработка со бразилскиот диџеј и продуцент Alok: Ina Wroldsen feat. Alok – „Favela“

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background