Ziggy Marley & Stephen Marley – „Circle of Peace“

Written by on September 26, 2018

David Nesta Marley, познат како Ziggy Marley, е син на музичката икона Bob Marley. Кариерата ја започнува како лидер на бендот Ziggy Marley and the Melody Makers, кој функционира до 2002-рата, по што се посветува на својата соло кариера. До денес има издадено седум соло студиски албуми, а последниот „Rebellion Rises“ го издава оваа година. Како денешен SUPERPLAY на Супер радио ја вртиме: Ziggy Marley & Stephen Marley – „Circle of Peace“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background